Víno z černého rybízu


 

Víno z černého rybízu má svůj typický charakter,který se nevyskytuje u žádného jiného druhu ovocných vín.Především je to zvláštní kořenité aróma,které kvašením spolu s výraznými chuťovými vjemy černého rybízu vytvářejí nevšedně plné, chutné a ušlechtilé víno,které je navíc vitamínově zvlášť cenné.

Stolní víno z černého rybízu

Rozdrcené bobule bez třapin necháme 1 až 3 dny naležet a nakvasit.Abychom zabránili naoctění, drť v průběhu naležení několikrát promícháme.Tím narušíme tzv.klobouk, který se může vytvořit na povrchu drti a který bývá zdrojem octových bakterií. Vylisovanou šťávu pak upravíme pro kvašení.
Na 10 litrů šťávy přidáme 18 litrů vody a 5,5 kg cukru.Kvašení,dokvašování a ostatní manipulace a zásahy jsou shodné se všeobecnými postupy výroby vín.Podle tohoto předpisu vyrobíme přibližně 31 litrů stolního vína.

Dezertní víno z černého rybízu

Šťávu z černého rybízu upravíme pro kvašení tak,že na 10 litrů šťávy přidáme 18 litrů vody, 6,7 kg cukru,zákvas čisté kultury kvasinek a živnou sůl.Takto upravenou šťávu ponecháme kvasit při teplotě 20°C.Po bouřlivém kvašení budeme šťávu dokvášet při teplotě 15°C.Po dokvašení a stočení z kvasnic přidáme k vínu 2,5 kg cukru. Přibližně vyrobíme asi 33,5 litrů dezertního vína.

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky