Víno z bílého rybízu


 

Vína z bílého rybízu jsou zvlášť ceněna pro jemnost chuti,aróma, pro příjemnou světlou barvu a pro nápadnou podobnost s bílými revovými víny. Ručně nebo strojově oddělíme bobule rybízu od třapin a drť buď ihned vylisujeme,nebo necháme 1 den naležet (pro zvýšení výlisnosti). První způsob je sice méně výtěžný,ale jakost vyrobeného vína je podstatně lepší. Je-li šťáva kalná, necháme ji sedimentovat a teprve potom odkalenou šťávu upravujeme pro kvašení.

Rybízové bílé stolní víno

K 10 litrům šťávy z bílého rybízu přidáme 10 litrů vody a 3,8 kg cukru.Šťávu necháme kvasit při teplotě 20°C.Abychom kvašení urychlili a zjakostnili, můžeme k vyčiřené šťávě přidat zákvas.Po bouřlivém kvašení víno stočíme z kvasnic a necháme dokvášet v jiné nádobě, kterou jsme naplnili až po okraj.Podle tohoto předpisu vyrobíme přibližně 22 litrů bílého stolního vína.

Rybízové bílé dezertní víno

K 10 litrům vylisované a vyčištěné šťávy přidáme 10 litrů vody, 4,7 kg cukru a zákvas čisté kultury kvasinek.Abychom bouřlivé kvašení co nejvíce urychlili, kvasíme šťávu při teplotě 20°C.Po bouřlivém kvašení ponecháme pokud možno víno dokvášet na kvasnicích.Po stočení přidáme k vínu 1,8 kg cukru.Podle tohoto postupu vyrobíme přibližně asi 24 litrů dezertního bílého vína.

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky